Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
10.11.2017

У Миколаєві відбувся семінар з питань дотримання прав людини в місцях несвободи (ФОТО, ВІДЕО)

                             

У п’ятницю, 10 листопада 2017 року, за ініціативи керівництва прокуратури Миколаївської області, яка була підтримана Генеральною прокуратурою України,  на базі прокуратури області відбувся навчально-методичній семінар щодо виявлення, документування і розслідування випадків катувань в’язнів, а також захист їх прав на охорону здоров’я.

Участь в семінарі взяли прокурор Миколаївської області Тарас Дунас, заступник прокурора області Анатолій Жмура, представники Генеральної прокуратури, Національної академії прокуратури України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, обласної організації товариство Червоного Хреста України, Миколаївської громадської організації «Незалежна соціальна адвокація та правозахист», Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, керівники місцевих прокуратур та їх заступники, начальники установ виконання покарань та слідчого ізолятора ДКВСУ в області, слідчі СВ Південного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації МЮУ, начальники ізоляторів тимчасового тримання ГУ НП в Миколаївській області.

Відкриваючи семінар, Тарас Дунас, подякував керівництву Генеральної прокуратури України за підтримку ініціативи регіональної прокуратури провести цей захід саме у такому складі. «Ми зуміли своїми діями реально показати, що здатні реагувати на ті виклики і завдання, які стоять перед нами. Окрім того, нашу роботу помітили і міжнародні інституції. Миколаївщина увійшла в п’ятірку регіональних прокуратур України, на базі яких проводяться міжнародні заходи», - підкреслив прокурор області.

У ході семінару розглянуто ряд питань, які стосувались безумовного забезпечення прав осіб, утримуваних у місцях несвободи, зокрема, неприпустимість випадків катування в’язнів, захист їх прав на охорону здоров’я з урахуванням міжнародних стандартів, актуальні та проблемні питання прокурорського нагляду у цій сфері, особливості проведення огляду місця події та збору доказів у кримінальних провадженнях за фактами катувань.

Також обговорено практику Європейського суду з прав людини, особливості реалізації Стамбульського протоколу, основні результати моніторингу місць несвободи кримінально-виконавчої служби та поліції.

Заступник прокурора Миколаївської області Анатолій Жмура підкреслив, що органи прокуратури Миколаївщини постійно вживають відповідні заходи, спрямовані на забезпечення конституційних прав громадян в місцях несвободи області. Насамперед, це стосується створення належних умов тримання, медичного обслуговування та недопущення приниження людської гідності в’язнів, адже основні завдання кримінально – виконавчої системи – забезпечення каяття, виправлення особи та повернення її до суспільства. «У ході перевірок прокурорами використовується Стамбульський протокол, який є посібником з питань ефективного розслідування фактів катувань та іншого жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання», - зазначив А.Жмура.

Результати перевірок установ виконання покарань в черговий раз підтвердили необхідність виведення медичних частин установ виконання покарань з підпорядкування органів ДКВС. З цього приводу керівництво регіональної прокуратури неодноразово висловлювало підтримку позиції Генерального прокурора Юрія Луценка щодо необхідності передачі від Мінюсту до Міністерства охорони здоров’я функції надання медичної допомоги хворим в установах ДКВС.

Загалом, у поточному році за результатами здійснення перевірок кримінально – виконавчих установ області внесено майже  40 документів реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 70  службових осіб, що за ефективністю реагування на виявлені порушення прокуратура Миколаївської області займає, згідно статистичних даних, 3 місце по державі.

Присутні прийняли активну участь у дискусії та обмінялись думками із зазначених питань, підсумовуючи, що результатом діяльності на цьому напрямку повинно бути реальне забезпечення прав в’язнів, а також ефективна співпраця правоохоронних органів та правозахисних організацій.
 

 
Прес--служба прокуратури Миколаївської області

 

кількість переглядів: 3007