12.06.2017

Шахрайство в інтернеті: 19-річний аферист ошукав 15 громадян – йому доведеться відповідати перед судом

                                

Первомайською місцевою прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно мешканця м. Южноукраїнська за вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст.190 КК України (шахрайство).

Аферистом виявився 19-річний молодик, який створив примітивний бізнес на довірі громадян - «продавав» у Інтернет-мережі уявні мобільні телефони.  

Як встановлено у ході розслідування, з жовтня місяця 2016 року зловмисник, маючи навички роботи з комп’ютерною технікою та інтернет-ресурсами,  за допомогою різних акаунтів, використовуючи електронно-технічні засоби, надавав оголошення на «OLX.ua» про продаж неіснуючих мобільних телефонів. Хлопець вів активну переписку та телефонні розмови з потенційними покупцями, але після часткової або повної оплати, отримуючи грошові перекази, припиняв спілкування, не виконуючи свої зобов’язання.

Свою протиправну діяльність він конспірував, вказуючи несправжні імена та своє місцезнаходження. Задля приховування своїх даних, злодій також придбавав банківські картки, які в подальшому використовував у своїх шахрайських діях.

Загалом обвинуваченому вдалося «надурити» п'ятнадцять людей на загальну суму понад 35 тис грн.  

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Поліція Миколаївської області нагадує прості правила, яких потрібно дотримуватися, щоб не стати жертвою шахраїв:

• Остерігайтеся, якщо у оголошенні вказано значно занижену ціну на товар, який ви хочете придбати.

• При проведенні оплати на банківський рахунок, перевіряйте відповідність продавця реальному одержувачу грошових коштів.

• Перша ознака порядного продавця - «накладений платіж».

• У разі вашої згоди на передоплату обумовлюйте з продавцем можливість «захищеного платежу», де продавець зможе розпорядитися грошима тільки після поставки товару.

• За допомогою сервісу Департаменту  кіберполіції  «Stop Fraud»   https://www.cybercrime.gov.ua/pereviriti-informatsiyu  перевірте інформацію про продавця за номером картки, номером телефону, url-адресою (для Інтернет-магазинів).

• Якщо у вас виникли сумніви у порядності продавця, краще відмовтесь від угоди.
кількість переглядів: 1020