10.10.2018

Злісний неплатник алміментів відповідатиме перед законом

                      

Обов’язок батьків утримувати своїх дітей до їх повноліття закріплений у ст. 51 Конституції України, а також положеннями Сімейного кодексу України.

Статтею 164 Кримінального кодексу України встановлено кримінальну відповідальність за злісне ухилення від сплати визначених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні.

Зокрема, Врадіївським відділом Первомайської місцевої прокуратури  здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом злісного ухилення жителя Первомайського району від сплати аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Досудовим розслідуванням установлено, що боржник упродовж 3 років умисно не виконував рішення суду щодо сплати аліментів, маючи доходи у вигляді заробітної плати, про яку також умисно не повідомляв органи державної виконавчої служби з метою ухилення від примусового стягнення.

Також у рамках розслідування встановлено факт отримання боржником доходів від продажу транспортного засобу.

Внаслідок злісного ухилення від сплати аліментів утворилась заборгованість в сумі майже 40 тис. грн.

За принципової позиції прокурором Врадіївського відділу місцевої прокуратури зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 164 КК України.

Санкція статті передбачає громадські роботи на строк від 80 до 120 годин або арешт на строк до трьох місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

За інформацією Первомайської місцевої прокуратури

кількість переглядів: 1321