11.01.2019

Неухильне дотримання вимог закону при використанні земель залишається одним із пріоритетних напрямів представницької діяльності прокурорів Миколаївщини (ДІАГРАМА)

                                

Миколаївщина – розташований на степовому півдні України благодатний край, терени якого насичені біосферними та природними заповідниками, регіональними ландшафтними парками, заказниками, пам'ятками природи, заповідними урочищами, ботанічними садами, дендрологічними парками.

Завдяки своєму природному багатству Миколаївська область славиться  мальовничими місцями ідеальними для відпочинку.

Зважаючи на географічне розташування нашого краю родючі землі сільськогосподарського призначення, лісові масиви нерідко стають об’єктами схем та опиняються у спритних руках.

Надзвичайно популярними є території, що омиваються водами Чорного моря, отже теж є привабливими для оборудок із землею. 

Відтак, неухильне дотримання вимог закону при використанні земель в першу чергу зазначених категорій залишається одним із пріоритетних напрямів представництва прокурорами інтересів держави в суді та при виконанні судових рішень.

Так, у межах реалізації представницьких повноважень лише у минулому  році на виконання судових рішень, постановлених за позовами прокурорів, у власність держави повернуто, а також попереджено незаконне надання земель загальною площею 1622 га вартістю 64,9 млн. грн., з яких 1349 га вартістю 41,4 млн. грн. - сільськогосподарського призначення.


     

До прикладу, у жовтні 2018 року державним виконавцем реально повернуто державі 203 га вартістю 10 млн. грн. цінних земель сільськогосподарського призначення, розташованих на території Снігурівського району області, які незаконно у позаконкурентному порядку надано громадянину для ведення фермерського господарства.

Також, за втручання прокурорів виконано судові рішення про скасування незаконно отриманих правовстановлюючих документів на землю та зобов’язання недобросовісних власників та користувачів повернути державі території пляжних зон відпочинку узбережжя Чорного моря загальною площею понад 8 га вартістю більше 16 млн. грн.

Поновлено порушені інтереси держави щодо використання 281 га земель лісового фонду вартістю 7,5 млн. грн.

Зокрема, реально виконано рішення господарського суду Миколаївської області, постановлене за позовом прокурора області в інтересах Кабінету Міністрів України, з незаконного користування підприємця повернуто земельні ділянки державного лісового фонду загальною площею 242 га вартістю 4,8 млн. грн., що розташовані в межах території Володимирівської сільської ради Казанківського району Миколаївської області. 

Прес-служба прокуратури Миколаївської області

кількість переглядів: 268