Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
03.04.2019

Прокурори продовжують співпрацю з навчальними закладами, спрямовану на формування у молоді правової поведінки (ФОТО)

                                      

Ювенальні прокурори Миколаївщини систематично проводять профілактичні заходи серед неповнолітніх, спрямовані на попередження випадків залучення молоді у злочинну діяльність, попередження злочинів з боку неповнолітніх. З-поміж усіх дієвих заходів, важливого значення набувають  саме зустрічі та безпосереднє спілкування з дітьми у навчальних закладах.

Чергова така профілактична бесіда відбулась 2 квітня 2019 року в гімназії № 1м.Южноукраїнська. Прокурор Южноукраїнського відділу Первомайської місцевої прокуратури Ольга Ворушило прочитала лекцію для учнів для учнів восьмих класів, присвячену кримінальній і адміністративній відповідальності неповнолітніх за вчинення злочинів, докладно ознайомила підлітків з поняттями кримінального правопорушення, адміністративного правопорушення та відповідальності за їх вчинення. Висвітлила проблему булінгу та відповідальності за вчинення таких дій. Неповнолітніх зацікавило питання щодо осіб та органів, до яких можна звернутись у таких випадках, на що прокурором було надано вичерпну відповідь. 

Також, Ольга Ворушило розповіла педагогам та учням гімназії щодо реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Обговорено мету зазначеного проекту та основні умови участі, перші результати його реалізації.   

Особливо зацікавившись темою кримінального права, гімназисти активно задавали питання щодо понять окремих злочинів, відповідальності за злочини вчиненні з необережності, принципу змагальності у кримінальному процесі. Для кращого розуміння з учнями було змодельовано конкретні життєві ситуації та наведено приклади з досвіду прокурора. 

-    Такими профілактичними заходами ми намагаємося охопити як найбільшу кількість навчальних закладів. Хочеться, щоб кожна дитина перед тим, як зробити крок у доросле життя добре засвоїла свої права та обов’язки і завжди змогла знайти правильний вихід у складній життєвій ситуації – зазначила ювенальний прокурор.  

Рекомендації, як уберегти себе від біди і не стати жертвою чи учасником злочину:

  • перебуваючи на вулиці, будьте уважні: не підходьте до машини, що зупинилася, навіть якщо вас просять показати напрямок руху, або вказати точну адресу, чи незнайомі дорослі хочуть передати вам якесь доручення від батьків.
  • завчасно обирайте найбезпечніший маршрут, обговорений із батьками, якщо ви будете пересуватися самі. Вулиці повинні бути освітлені та багатолюдні. За можливістю уникайте маршрутів через безлюдні сквери та парки. Ідіть по краю тротуарів або назустріч руху машин – таким чином ви зменшите можливість раптового нападу.
  • оберніться перед тим, як увійти у двір, під’їзд, ліфт. Якщо в під’їзд заходить незнайомець і з вами чекає на ліфт, не поспішайте сідати в кабіну, краще підіть пішки.
  • не користуйтеся без необхідності в салонах транспорту мобільними телефонами, це може спровокувати грабіжників вийти за вами та пограбувати вас. Будьте уважні та обережні в годину пік у транспорті. Гроші, смартфони та документи носіть у внутрішніх кишенях одягу, задні кишені – легка здобич для грабіжника. Не давайте свій мобільний незнайомцям, навіть для «дуже важливого дзвінка», або якщо вони представилися працівниками поліції.
  • якщо ви помітили, що вас переслідують, намагайтеся змінити темп та напрямок, зайдіть у людне місце: кафе, магазин, кіоск, за можливості попросіть своїх близьких зустріти вас (зайти за вами). У випадку нападу якомога голосніше кличте на допомогу, кричіть слово «пожежа», на нього люди реагують швидше, визираючи у вікна, або «допоможіть».
  • перебуваючи вдома наодинці, в жодному разі не відчиняйте незнайомим двері, навіть якщо до вас завітали поліцейські. Передзвоніть і повідомте батькам про візит незнайомців. Якщо вас запитують, коли повернуться батьки, скажіть, що вони скоро прийдуть (вийшли у магазин чи до сусідів тощо), а самі в цей час зателефонуйте батькам.
  • пам’ятайте, що ваші цінні речі, особливо вироби із золота і срібла можуть стати легкою здобиччю грабіжників, тому бажано носити цінні прикраси тільки в присутності батьків. Шахраї можуть виманювати під будь-яким приводом (узяти подивитися, порівняти їх зі своїми і т.п.). Одяг та взуття сучасної дитини повинні бути безпечними та зручними.
  • намагайтеся запам’ятати зовнішність злочинця, його вік, зріст, ходу, у що він був одягнений, напрямок руху та негайно повідомте про це за телефоном 102. Багато злочинів можна попередити, а ті, що сталися, – розкрити за «гарячими слідами», у разі вашого своєчасного звернення в поліцію.


За інформацією Первомайської місцевої прокуратури

кількість переглядів: 1593