08.05.2019

Прокуратура продовжує виявляти факти незаконної передачі земель, наданих навчальним закладам

                       

Первомайською місцевою прокуратурою, за результатами опрацювання стану законності при використанні земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих у користування навчальним закладам Первомайського району, встановлено факт безпідставного використання земельної ділянки площею 7 га вартістю близько 200 тис грн.

Так, ще у 2012 році між Первомайською районною державною адміністрацією та Чаусівським навчально-виховним комплексом №1 укладено договір оренди зазначеної земельної ділянки із земель державної власності сільськогосподарського призначення для дослідних та навчальних цілей.

Проте, орендарем, в порушення умов вказаного договору та вимог земельного законодавства, орендовані землі надані у користування фермерському господарству на підставі договору про сумісне використання землі,  який за своїм змістом є договором суборенди землі.

Передача земель в суборенду відбулась без дотримання умов договору оренди землі, із фактичною зміною цільового призначення на ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що є порушенням вимог ст. 8 Закону України «Про оренду землі».

З метою усунення порушень місцевою прокуратурою до господарського суду Миколаївської області  подано позовну заяву про визнання недійсним договору про сумісне використання землі, укладеного між школою та фермерським господарством, а також повернення її навчальному закладу.   

Упродовж поточного року органами прокуратури області на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства пред’явлено 9 позов на  4,2 млн. грн., судами задоволено 1 позов на 161 тис. грн., добровільно відшкодовано за закритими справами 225 тис. грн.

За інформацією Первомайської місцевої прокуратури

кількість переглядів: 199