15.01.2019

12 років ув’язнення за жорстоке вбивство

                        

Казанківським відділом Баштанської місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно 30-річного жителя м. Новий Буг, який у співучасті з двома іншими місцевими жителями, віком 30 та 32 років, вчинив умисне вбивство за обтяжуючих обставин, поєднане із вчиненням розбою, захопленням заручника та незаконного заволодіння транспортним засобом.

У ході судового розгляду встановлено, що у листопаді 2013 року  зловмисники, із застосуванням обрізу мисливської рушниці, напали на жителя Миколаївської області з метою отримання від останнього грошових коштів. Зловмисники утримували його як заручника, з метою спонукання його родичів до передачі грошових коштів, та, в подальшому, незаконно заволоділи належним потерпілому автомобілем. Після чого автомобіль, в якому знаходився потерпілий, зловмисники транспортували до безлюдного місця, де підпалили його з метою приховання слідів скоєного злочину. Внаслідок протиправних дій зловмисників потерпілий помер на місці події.

Здобуті органом досудового розслідування та надані стороною обвинувачення докази суд визнав достатніми та допустимими та прийняв рішення про обгрунтованість обвинувачення особи у вчиненні кримінальних правопорушень.

10 січня 2019 року вироком суду зловмисника визнано винним за п.п. 3, 6, 12 ч.2 ст. 115, ч.2 ст. 147, ч.4 ст. 187, ч.3 ст. 289 КК України (умисне вбивство, скоєне у відношенні заручника, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб; захоплення заручника, з метою спонукання родичів затриманого до вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника, що спричинило тяжкі наслідки; розбій та  незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з насильством, небезпечним для життя та здоров’я потерпілого, що завдало великої матеріальної шкоди) та призначено покарання у виді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Щодо ще двох зловмисників, то вони засуджені вироком Ленінського районного суду м. Миколаєва у лютому 2015 року за п.п. 3, 6, 12 ч.2 ст. 115, ч.2 ст. 147, ч.4 ст. 187, ч.3 ст. 289 КК України до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, кожен.

За інформацією Баштанської місцевої прокуратури

кількість переглядів: 601