12.04.2019

Прокуратурою вжито заходів щодо усунення порушення законодавства під час користування землями

                         

Баштанською місцевою прокуратурою проводиться робота щодо виявлення фактів незаконного використання земель сільськогосподарського призначення у розпорядження держави.

Зокрема, місцевою прокуратурою встановлено факт використання суб’єктом господарювання земельної ділянки на території Кашперо-Миколаївської сільської ради Баштанського району площею 38,1 га вартістю близько 1 млн. грн. без належних правових підстав.

Вказана земельна ділянка у 1995 році надана фізичній особі на підставі державного акта на право постійного користування, проте у 2013 році особа померла, як наслідок, право користування припинилось, а земельна ділянка мала бути повернута у розпорядження держави.

Однак, незважаючи на це, земельна ділянка використовується фермерським господарством за відсутності будь-якої правової підстави, що залишилось поза увагою відповідного органу виконавчої влади в сфері земельних відносин.

У зв’язку із чим місцева прокуратура відреагувала на зазначені порушення вимог законодавства шляхом пред’явлення до суду позову про повернення земельної ділянки у розпорядження держави.

Наразі позов перебуває у провадженні господарського суду Миколаївської області.

Загалом, упродовж І кварталу 2019 року місцевою прокуратурою пред’явлено позовів у сфері земельних відносин на суму 32,6 млн грн щодо земельних ділянок загальною площею 625 га.

За інформацією Баштанської місцевої прокуратури

кількість переглядів: 140