17.01.2020

За принципового реагування прокуратури трьох осіб за заклики до вчинення дій з метою зміни меж території України засуджено до реальної міри покарання

                         

За принципового реагування прокуратури Миколаївської області в касаційному та апеляційному порядку переглянуто вирок Ленінського районного суду м. Миколаєва  стосовно групи осіб, які вчинили кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 263 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, незаконне поводження із зброєю).

Прокурором доведено, що у серпні 2015 року, напередодні Державного свята  Дня незалежності України, п’ятеро жителів м. Миколаєва виготовили та розповсюдили на території м. Миколаєва та області листівки «Николаевская народная республика», у яких містились публічні заклики розпочинати активні дії за незалежність м. Миколаєва у складі «Новоросії», ставати учасниками нелегальних організацій та допомагати армії самопроголошених «Донецької та Луганської народних республік».

Вироком суду першої інстанції усіх фігурантів визнано винними та лише одному з них призначено реальне покарання  у виді 5 років позбавлення волі, двом  – призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки, ще одній особі - у виді 3 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік.

Не погоджуючись з  рішенням суду, прокурор подав апеляційну скаргу щодо скасування вказаного вироку, у тому числі з підстав неправильного застосування закону України «Про кримінальну відповідальність», в задоволені якої відмовлено.

Займаючи принципову позицію, прокуратурою внесено касаційну скаргу, за результатом розгляду якої скасовано ухвалу Миколаївського апеляційного суду стосовно трьох осіб в частині призначення покарання із призначенням нового розгляду у суді апеляційної інстанції.

16 січня 2020 року вироком колегією суддів  Херсонського апеляційного суду  трьом жителям м. Миколаєва призначено реальну міру покарання, зокрема, одному з фігурантів призначено покарання  виді позбавлення волі строком на 6 років,  двом –у виді 5 років позбавлення волі.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області

кількість переглядів: 291