05.12.2022

Очолила окупаційний відділ житлово-комунального господарства військово-цивільної адміністрації Снігурівського району – підозрюється місцева мешканка (ФОТО)

                             

За процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури мешканці міста Снігурівка за фактом добровільного зайняття посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, 69-річна жінка, під час окупації збройними формуваннями рф території м. Снігурівка та Снігурівського району, добровільно погодилася на співпрацю з державою-агресором, та на початку серпня поточного року зайняла посаду «начальника відділу житлово-комунального господарства військово-цивільної адміністрації Снігурівського району».

Підозрювана приступила до виконання покладених на неї представниками рф організаційно-розпорядчих функцій. Колаборантка здійснювала «облік» місцевого житлового фонду, насамперед його технічний стан і побутові умови. Таким чином вона визначала придатність будівель до «розквартирування» представників окупаційних угруповань країни-агресора. Також вона контролювала кошторис витрат на відновлення інфраструктурних споруд, які ворог використовував для базування власних підрозділів. Серед таких об’єктів були житлові будинки місцевих жителів, які виїхали на підконтрольну українській владі територію.

За свою роботу жінка отримувала заробітну плату у рублях.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Управління СБУ в Миколаївській області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.
 

 

кількість переглядів: 265