Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
02.04.2024

Незаконне переміщення засуджених до окупованої території – на лаві підсудних екскерівник херсонської колонії (ФОТО)

                                        

Миколаївською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника ДУ «Північна виправна колонія № 90» за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, обвинувачений під час окупації Херсонщини перейшов на бік ворога та обійняв псевдопосаду так званого «начальника Управления службы исполнения наказаний по Херсонской области», юрисдикція якого поширювалась і на тимчасово окуповану територію Миколаївської області.

На цій посаді він керував процесами незаконного переміщення осіб, які утримувалися в установах кримінально-виконавчої служби.

У травні 2022 року за його наказом із ДУ «Снігурівська виправна колонія № 5»  97 осіб, засуджених за вироками судів України та утримуваних під вартою, без їх згоди та із застосуванням примусу незаконно переміщено до виправних колоній Херсонщини.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось СБУ у Миколаївській області.

Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
    

 

кількість переглядів: 97