Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
21.06.2024

Апеляційний суд підтвердив законність вимог прокуратури щодо визнання недійсним удаваного договору про спільний обробіток земельної ділянки закладу освіти

                            

Рішенням Південно-Західного апеляційного господарського суду від 19.06.2024 відмовлено у задоволенні апеляційної скарги агропідприємства та залишено у силі рішення Господарського суду Миколаївської області від 27.03.2024, яким задоволено позовні вимоги Первомайської окружної прокуратури та визнано недійсним договір про спільний обробіток землі, укладений між Управлінням освіти Первомайської міської ради та місцевою агрофірмою.

Так, ювенальним прокурором було встановлено, що у січні 2022 року Управлінням освіти Первомайської міської ради укладено договір з місцевим агропідприємством про спільний обробіток земельної ділянки площею 46,4 га, яка раніше була надана в оренду Кінецьпільській гімназії Первомайського району для дослідних та навчальних цілей здобувачів освіти. Таким чином, унаслідок цих незаконних дій фактично було змінено цільове призначення землі, яка стала використовуватися у комерційних цілях для товарного сільгоспвиробництва.

Разом з тим, незважаючи на тривалість порушень земельного законодавства, орган місцевого самоврядування, на якого законодавством покладено контроль у зазначеній сфері, самостійно до суду з вимогою визнати недійсним договір не звернувся. Відтак у червні 2023 року Первомайською окружною прокуратурою було скеровано до суду відповідний позов, який Господарським судом Миколаївської області задоволений.

Водночас, агрофірма із вказаним рішенням Господарського суду Миколаївської області не погодилась та подала апеляційну скаргу, розгляд якої завершився на користь позивача.

 

кількість переглядів: 117