30.01.2019

Прокуратура відреагувала на чергові порушення земельного законодавства

                          

Органи прокуратури Миколаївщини продовжують послідовну роботу щодо поновлення інтересів держави шляхом повернення земель сільськогосподарського призначення державі.

Так, Миколаївською місцевою прокуратурою №1 встановлено факт незаконної приватизації жителем міста Миколаєва земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 12,8 га в межах території Острівської сільської ради Очаківського району.

Зокрема, на підставі розпорядження Очаківської райдержадміністрації членам фермерського господарства безоплатно надано у власність земельні ділянки за рахунок земель, які раніше перебували у постійному користуванні голови відповідного господарства.

Разом з тим, встановлено, що громадянин не міг бути членом фермерського господарства, оскільки не є членом сім’ї або родичем голови цього господарства, а отже не мав право на безоплатну приватизацію земель.    

Зазначену ділянку особа використовувала в комерційних цілях, передавши її в оренду одному із сільгоспвиробників району.

Реагуючи на порушення, місцева прокуратура  звернулась  до суду з позовом про визнання незаконним і скасування розпорядження РДА, визнання недійсним свідоцтва на право власності та витребування земельної ділянки у власність держави.

Розгляд позову триває.

За інформацією Миколаївської місцевої прокуратури № 1

кількість переглядів: 1245