18.02.2020

Прокуратура у судовому порядку вимагає повернути державі землі вартістю 18 млн грн

                      

Первомайська місцева прокуратура звернулась до суду з позовом в інтересах держави до Кривоозерської селищної ради та товариства з обмеженою відповідальністю про повернення у власність держави 22 га землі вартістю 18 млн грн.

Встановлено, що рішенням Кривоозерської селищної ради передано у користування товариству на 49 років за договорами оренди дві земельні ділянки площами 14 га та 8 га біля автодороги «Криве Озеро – Балта» для розміщення об’єкту альтернативної енергетики – фотогальванічної електростанції.

Разом з тим, селищна рада не є розпорядником таких земель, оскільки останні віднесено до земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту, а тому розпорядження ними повинно здійснюватись Головним управлінням Держгеокадастру у області.

Крім того, органом місцевого самоврядування шляхом прийняття відповідних рішень та передачі земель в оренду саме для таких потреб фактично змінено їх функціональне призначення із земель зелених насаджень, які використовувались для випасу людської худоби, на землі для розміщення об’єктів енергетики, що прямо заборонено чинним законодавством.

З метою забезпечення виконання у майбутньому рішення суду, постановленого за наслідками розгляду справи, та запобігання ухиленню товариства від виконання рішення господарського суду місцевою прокуратурою подано заяву про забезпечення позову шляхом накладення арештів на землі і майно, встановлення заборони вчиняти будь-які правочини та проводити будь-які реєстраційні дії щодо них,  яку задоволено судом в повному обсязі.


За інформацією Первомайської місцевої прокуратури

кількість переглядів: 104