16.11.2023 Виконання рішення суду – демонтовано чергові незаконні споруди в межах прибережної захисної смуги Чорного моря у зоні відпочинку «Коблеве» (ФОТО)
Рішенням Коблівської сільської ради затверджено проект землеустрою та в межах норм безоплатної приватизації надано у приватну власність громадянину земельну ділянку в с. Коблеве площею 120 кв м для ведення садівництва. Згодом радою змінено цільове призначення цієї ділянки на комерційне - для будівництва і обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування. Отримавши у такий спосіб право власності на землю, громадянин встановив на ділянці тимчасову комерційну споруду.
Водночас, земельна ділянка відноситься до земель державного лісового фонду та входить в межі прибережної захисної смуги Чорного моря, отже не може бути відведена у приватну власність будь-кому. З метою усунення цих порушень, прокурор звернувся з позовом до суду. Під час розгляду справи суд повністю погодився з доводами прокурора щодо порушення вимог Водного, Земельного та Лісового кодексів України при наданні земельної ділянки у приватну власність та зобов’язав відповідача повернути земельну ділянку державі та демонтувати комерційні об’єкти.
Разом із тим, фізичною особою рішення суду в частині демонтажу тимчасових споруд добровільно не виконано. Тому окружною прокуратурою у взаємодії з державним виконавцем забезпечено примусовий демонтаж незаконно встановлених споруд. Таким чином, права держави поновлені у повному обсязі - земельна ділянка вилучена з приватної власності, а незаконні споруди демонтовані. Ще раз наголошуємо, що прибережна захисна смуга уздовж Чорного моря входить у зону санітарної охорони і може використовуватися лише для будівництва санаторіїв, дитячих оздоровчих таборів та інших лікувально-оздоровчих закладів з обов'язковим централізованим водопостачанням і каналізацією.
|
кількість переглядів: 590
|