Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
08.01.2024

9 років тюрми отримав один з учасників агентурної мережі рф на Миколаївщини (ФОТО)

                                      

За публічного обвинувачення Миколаївської обласної прокуратури 33 -річного мешканця м. Миколаєва визнано винним у несанкціонованому поширенні інформації про розташування Збройних Сил України та виправдовуванні  визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України, глорифікації її учасників (ч. 3 ст. 114-2, ч.1, ч.3 ст.436-2 КК України). Його засуджено до 9 років позбавлення волі.  

Прокурори у суді довели, що зловмисник, будучи одним з учасників агентурної мережі фсб рф, активно використовував популярний проросійський «Telegram» канал. Своїми висловлюваннями в інтернет мережі він підтримував та виправдовував повномасштабне вторгнення рф на територію України.

Через месенджер інформатор «здав» ворогу інформацію  про місця базування та переміщення ЗСУ, Сил оборони на території регіону, а також про наслідки здійснення ракетно-артилерійських обстрілів.

Інформацію та координати передавав через «зв’язкового» -  адміністратора  «Telegram» каналу, який за вказівкою фсб створив на території Миколаївщини власну агентуру. До її складу входило 13 місцевих мешканців.  

У червні 2023 року адміністратору «Telegram» каналу - прокремлівському блогеру повідомлено про підозру в державній зраді та у порушенні законів та звичаїв війни.  Ще чотирьох учасників ворожої агентури суд визнав винними у вчинених злочинах і призначив їм від 8 до 15 років тюрми.

Досудове розслідування здійснювалось СБУ у Миколаївській області.

Вирок ще не набрав законної сили, оскільки триває строк його апеляційного оскарження.
 

кількість переглядів: 390