Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
01.08.2019

На Миколаївщині за фактами булінгу складено 11 адмінпротоколів (ФОТО)

                            

Тема шкільного булінгу останнім часом не втрачає актуальності. Випадки цькувань, образ, принижень, знущань серед дітей один над одним непоодинокі.

Булінг (від англ. to bull — переслідувати) — це агресивна свідома поведінка однієї дитини (або групи) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності,  про яку ще 10 років тому мало хто знав. А сьогодні Україна посідає 9 місце з-поміж 42 країн світу за кількістю випадків булінгу серед підлітків.

Ювенальні прокурори Миколаївщини з метою запобігання протидії жорстокості та насильству серед неповнолітніх стосовно однолітків (булінгу) й протидії залежної поведінки систематично проводять профілактичні заходи серед них, спрямовані на попередження правопорушень  з боку неповнолітніх.

Із початку року проведено понад 40 подібних зустрічей з підлітками, у ході яких прокурори розповідають як протидіяти шкільному булінгу, яка передбачена відповідальність та надають  поради, як запобігти фізичному та психологічному терору з боку однолітків.   

З 19 січня, відколи в Україні почав діяти закон щодо протидії булінгу, правоохоронцями Миколаївщини складено 11 протоколів за фактами вчинених дітьми булінгу за ч.1 ст. 173-4  Кодексу України про адміністративні правопорушення. Наразі судом розглянуто 7 протоколів та до адміністративної відповідальності у виді штрафу притягнуто батьків неповнолітніх з Арбузинського, Вознесенського та Очаківського районів.

Загалом, за цькування, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, передбачено покарання у вигляді штрафу від 850 грн до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Такі ж дії, які вчинить група осіб або одна особа повторно впродовж року, каратимуться штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

Якщо ж діти-булери є малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, то за вчинення правопорушення будуть відповідати їх батьки. Їм також можуть обрати стягнення у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.

Також, відповідно до ч.5 ст. ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягуватимуться до адміністративної відповідальності й керівники закладів освіти, які не повідомили правоохоронців про булінг.

Розмір штрафу становить 850 – 1700 грн або ж їм можуть бути призначені виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Попереду новий навчальний рік, тож звертаємось до батьків, насамперед до батьків першокласників, необхідно бути уважними до дітей, аби вчасно виявити та вирішити проблему, пов’язану з булінгом. Якщо ви помічаєте, що ваша дитина відмовляється з різних причин йти до школи, не зацікавлена у навчанні, помітили зміни у її поведінці – будьте на сторожі. Намагайтеся спокійно поговорити з вашим сином чи донькою та дізнатися, що з ним відбувається.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області

кількість переглядів: 1554